50% התמרמרות במוזיאון השוקולד בברצלונה | ברצלונה עם ילדים

ביקור של חברים בברצלונה היה תירוץ מספיק טוב ללכת עם הילדים לביקור במקום עם השם הכי מבטיח בברצלונה. לקיים זה כבר סיפור אחר.

הרבה זמן ניסיתי להגיע למוזיאון השוקולד בברצלונה. אף פעם לא הייתי במוזיאון לשוקולד, למרות שיש לא מעט באירופה. דמיינתי שבכניסה יש מפל שוקולד כמו בחנויות בברוז', שבפנים יש פסלי ענק ואמנים חוצבים בגושי שוקולד כמו בפסטיבל השוקולד בפרוג'ה, הדגמות של טימפרור והכנת פרלינים מול עיניינו המשתאות. דמיינתי צ'רלי בממלכת השוקולד רק בספרדית. אז דמיינתי. אני יודעת שזה באשמתי, ואם הייתי מסתכלת קצת על המלצות באינטרנט הייתי מבינה מה הסיפור, אבל קשה שלא לחשוב על צמד המילים מוזיאון + שוקולד ולא להיגנב. כבר בכניסה קבלת הפנים היתה פושרת משהו. עובדת משועממת עם מבט של "מתי נגמרת המשמרת" קיבלה את פנינו. פה הייתי צריכה לחשוד (מה היא לא יודעת שהיא עובדת במקום הכי מטורף עליי אדמות?!) אבל אז נזכרתי שגם אני עבדתי פעם בעבודה מועדפת במפעל לשוקולדים. עבדתי שם שלושה ימים שלמים. ביום הרביעי נחתכתי ממכונה לפריסת וופלים, ומיד אחר כך התפטרתי. זה אף פעם לא נוצץ כמו שזה נראה מבחוץ. בכל אופן, קנינו כרטיסים מראש באתר שעלו 6 יורו לאדם, והילדים מתחת לגיל 7 נכנסו חינם (שזה די נחמד). בדלפק קיבלנו את כרטיס הכניסה דה פקטו שהוא בעצם חפיסת שוקולד קטנה עם דגל ישראל מודפס עליה. נכנסנו למוזיאון.

מוזיאון השוקולד ברצלונה
מערבל ענק במוזיאון לשוקולד בברצלונה

קצת קשה לקרוא לזה מוזיאון, למעשה זה חלל די קטן שמציג את המבנים המפורסמים של ברצלונה בשוקולד, ועוד קצת פסלים. לא נהרות שוקולד, לא בריכת טראפלס ולא צ'רלי. פייר, יש הרבה השקעה בפסלים עצמם. ניסו ממש להעביר כל פרט ופרט מהמבנים, השתמשו בגוונים שונים, וחלק מהפסלים עשויים שוקולד ודקורציות צבעוניות. יש את שער הניצחון עם דיטיילים חמודים של תבליטי השער והצמחייה מסביב, יש תחנות רוח עם פסלונים של דון קישוט וסנצ'ו פנצ'ו, קאסה מילה של גאודי, כמה פסלים מפורסמים של העיר ואת הסגרדה פמיליה משוקולד מריר. לפחות את הדגם מהשוקולד הם הספיקו לסיים. בהמשך יש תצוגה שלא כל כך קשורה לברצלונה – כל מיני פסלים של טום וג'רי ובמבי משוקולד. עוד מסמר בארון הפנטזיות שלנו היה לגלות שהפסלים לא באמת עשויים 100% שוקולד. אלה למעשה תבניות יצוקות מחומר פלסטי כלשהו שרק מצופים שוקולד באמצעות אקדח אוויר. אוי האכזבה…

דון קישוט, סנצ'ו פנצ'ו, סגרדה פמיליה, מוזיאון השוקולד ברצלונה
דון קישוט, סנצ'ו פנצ'ו והסגרדה פמיליה

התגובות של הילדים היו מעורבות. הממש קטנים (שנתיים ושלוש) רק בכו כי הם רצו לגעת בהכל ולאכול את הכל. היינו צריכים לקנות להם הרבה יותר מידי שוקולד ממה שרצינו כדי שהביקור יעבור בשקט. הילדים הבינוניים (שש ושמונה) אמנם נהנו מהפסלים אבל אחרי שראו שפסל אחד קצת נשבר (ואף אחד לא טרח לתקן אותו), הם שיחקו במי מוצא את כל הדפקטים בפסלים. הגדולה (שתיים עשרה וחצי) הסתובבה שעה עם פרצוף איכה וחיכתה שנלך כבר (מצד שני, זה מה שבדרך כלל בנות שתיים עשרה עושות).

אחרי כחצי שעה של הסתובבות נכנסנו עם בני השש והשמונה לסדנת "אמני השוקולד" שעורכים במוזיאון. מידי סוף שבוע בימי שבת וראשון בבוקר, המוזיאון עורך סדנאות לילדים ולנוער, אליהן צריך להרשם מראש באתר. הסדנא הספציפית הזו עלתה 7.70 יורו לילד. יש גם סדנאות לגילאי 0-3 של התנסויות בשוקולד נוזלי, אבל לא היה לנו אומץ לרשום אותם.

הסדנא עצמה היתה חביבה, אם כי כולה בספרדית. קיבלנו הסברים על תהליך הפקת הקקאו ועל ייצור השוקולד, ואחר כך הילדים התנסו בציור והשפרצות עם שוקולד מומס. הילדים נהנו, וחווית המוזיאון התארכה וקיבלה קצת תוכן, אבל אם לא הייתי מתרגמת את הסדנא הם היו משתעממים מאד. יש סדנאות גם באנגלית אבל רק אחת לחודש.

באותו הזמן בדיוק הקטנטנים רצו אחוזי אמוק במדשאות של פארק סיוטדלה הסמוך, פורקים את עליית הסוכר המטורפת בריצה במעגלים.

לדעתי המוזיאון מתאים בעיקר לגילאי 4 עד 10. פחות מזה הם קצת סובלים, ויותר מזה כבר משתעממים. שווה לבקר במוזיאון לקראת סוף הטיול אחרי שראיתם את הקתדרלות והמבנים שיש במוזיאון. ככה הילדים באמת יזהו את פסלי השוקולד.

מוזיאון השוקולד ברצלונה
במבי וחברים במוזיאון השוקולד בברצלונה
מוזיאון השוקולד ברצלונה
חנות השוקולד של המוזיאון. שוקולד במחיר שערורייתי

מוזיאון השוקולד בברצלונה

Carrer del Comerç 36 / רובע בורן 

שעות פתיחה: 10:00-19:00 שני עד שבת

10:00-15:00 ימי ראשון

הגעה: מטרו קו אדום (L1) תחנת Arc de Triomf / מטרו קו צהוב (L4) תחנת Jaume I

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.